ME vo veslovaní, Taliansko - Varese

titulka

Aktualizácia 11. apríl 2021 o 9:00hod.

Finále D dvojskifu mužov bolo na programe o 8:30hod. Medzi posádkami z Moldavy, Švédska, Fínska, Bulharska bola aj naša slovenská posádka Popelka Jakub, Kovačovič Ondrej. Vo vyrovnanom preteku naši reprezentanti obsadili štvrté miesto, no od prvej lode zo Švédska ich delilo len 1,54 sekundy. Celkovo sa tak naši reprezentanti umiestnili na konečnom 22. mieste.

Aktualizácia 10. apríl 2021 o 15:00hod.

V preteku, v ktorom sa rozhodovalo o postupe do finále C alebo D, naši mladí športovci doveslovali na 5.mieste s časom 6:37,44. To rozhodlo, že budú môcť bojovať už len o 19 až 24 miesto.

Aktualizácia 9. apríl 2021 o 16:00hod.

V opravnej jazde naši reprezentanti Popelka-Kovačovič na dvojskife skončili na piatom mieste a tak pre nich ostáva len semifinále C/D ktoré je na pláne zajtra 10 apríla o 14:13hod.

Aktualizácia 9. apríl 2021 o 11:00hod.

Len prvá loď z rozjazdy postupovala priamo do semifinále A/B a to sa podarilo výborným finišom reprezentantom z Veľkej Británie. Naši chlapi musia absolvovať opravnú jazdu ktorá je naplánovaná na dnes o 15:35. Na to aby sa prebojovali do semifinále A/B budú musieť skončiť v tejto dôležitej opravnej jazde do druhého miesta. Našim reprezentantom ktorý ešte len zbierajú skúsenosti na veľkých pretekoch a majú ešte športovú kariéru pred sebou, držíme palce.

Aktualizácia 9. apríl 2021 o 9:00hod.

V rovnakom stredisku ako sa konala Európska olympijská kvalifikácia v talianskom Varése sa už od dnes 9.4 budú konať majstrovstvá Európy kde máme tiež svoje zastúpenie. Mladá posádka mužského dvojskifu Jakub Popelka, Ondrej Kovačovič bude reprezentovať Slovenské farby naozaj v silnej konkurencii a budeme ju môcť vidieť pretekať už dnes v rozjazde o 10:51.