Rekreačné veslovanie

titulka

Veslovanie na vode

Ak sa nebojíš vody a vieš plávať, tak nič nebráni tomu, aby si skúsil veslovanie. Vek pri tom nehrá žiadnu úlohu. Stačí len pevná vôľa a chuť naučiť sa niečo nové a možno zistíš, že veslársky šport je pre teba to pravé.

K veslovaniu nepotrebuješ vlastne nič, loď aj veslá ti zapožičajú v kluboch a jediné čo si treba so sebou priniesť, je vhodné oblečenie.

Každoročne sa organizujú v letných mesiacoch veslárske kurzy pre deti od 11 do 15 rokov, no po dohode s trénerom (podľa veku) sa môžete pridať medzi veslárov v priebehu celého roka.  

Začať s veslovaním sa však dá aj v staršom veku, napríklad česká ženská veslárska jednotka Miroslava Knapková začínala vo svojich devätnástich rokoch! No pokiaľ chcete veslovať len rekreačne a upevňovať si len svoje zdravie, tak vôbec nerozhoduje či máte 30, alebo 60 rokov. Aj v týchto vekových kategóriách sa po úspešne zvládnutej technike veslovania, stále môžete zúčastňovať na pretekoch veteránov u nás doma, alebo v zahraničí.

Ak máš záujem si to medzi veslármi skúsiť, kontaktuj jeden z oddielov alebo vyplň online formulár v kontaktoch. My sa ti v krátkej dobe ozveme a nájdeme najvhodnejší klub pre teba. 

Veslovanie na trenažéri 

Veslársky trenažér bol zo začiatku používaný len ako súčasť zimnej prípravy veslárov, no postupne sa stala z neho samostatná disciplína. Preteky na veslárskych trenažéroch využívajú na porovnanie si svojich síl a rýchlosti nie len veslári, ale aj široká verejnosť či zdravotne hendikepovaní športovci po celom svete a to vo všetkých kategóriách a úrovniach veslovania.

Veslovanie na trenažéri je komplexné cvičenie pre každého bez ohľadu na vek a fyzickú kondíciu. Je to zdravý pohyb precvičujúci všetký hlavné skupiny svalstva a výborný spôsob ako efektívne spáliť prebytočné kalórie. Zároveň sa jedná o veľmi šetrnú aktivitu pohybového ústrojenstva. Niekedy je dokonca veslovanie doporučené aj lekármi, ako výborný šport pre rovnomerné posilňovanie všetkých dôležitých svalov. Pri veslovaní na trenažéri v podstate nevykonávate žiadny náročný pohyb a dokonca vôbec nezaťažujete kĺby, preto je to vhodný šport aj pre ľudí s nadváhou.

Veslovanie na trenažéri pri tom vôbec nie je individuálny šport. V kluboch existujú aj kondičné skupinové tréningy s vyškoleným trénerom na ktorých si nie len zaveslujete, ale sa aj pobavíte.