ANTIDOPING - Mládež a Rodičia

titulka

V spolupráci so Slovenskou antidopingovou agentúrou Vám prinášame zaujímavo spracované brožúrky o antidopingu, od Tomáša Pagáča.
Jedna brožúrka je pre mládež a druhá pre rodičov. Máte možnosť si ju stiahnuť a vytlačiť.


Príručka pre mládež

- je napísaná ako prvý kontakt s touto problematikou. Nie príliš zložitou formou, prakticky, výstižne, je tam aj časť o výživových doplnkoch, respektíve ako rozpoznať výstražné znamenia.


Príručka pre rodičov

– rodičia sú neodmysliteľnou súčasťou života svojich detí. Predovšetkým rodičia potrebujú vedieť, čomu všetkému môže byť ich dieťa vystavené. Zároveň je dôležité rodičom pripomenúť, že ich správanie a návyky sú automatickým vzorom pre ich deti. (ak rodič nadáva na trénera, dieťa tento názor veľmi rýchlo preberie, ak rodič počas sledovania športu nadáva na rozhodcov, akí sú ... , dieťa to potom vo svojom športe reflektuje).

Prečo to SADA robí pre športové zväzy, športové organizácie?


Tieto dve príručky sú ideálny nástroj na vzdelávanie nižších vekových kategórií spolu s rodičmi. Tieto materiály môžete ľubovoľne šíriť a používať, a tak si zadarmo splniť povinnosť vzdelávať v antidopingu. Môžete to poslať mailom každému členovi (plus rodič), ciest je mnoho, to už je na vašom uvážení. 
Vzdelávanie nie je o veľkých projektoch ani o peniazoch, ale o ľuďoch. Cieľom je malým kúskom prispieť k zmene nastavenia, či už ide o výživu alebo čistý šport. 
Autor: Ing. Tomáš Pagáč, PhD., SADA

Brožúrky na stiahnutie:

  • Príručka pre rodičov tu.
  • Príručka pre mládež tu.
image