Hendikepovaní športovci

titulka

Naši vyškolení tréneri sa venujú v niektorých kluboch aj športovcom s hendikepom a to v kategóriách:

 A - Športovci, ktorí majú minimálne alebo žiadne funkcie použitia trupu a minimálne alebo žiadne použitie svojich nôh. Títo športovci môžu mať zlú sedaciu rovnováhu. "A" veslári nie sú schopní používať posuvné sedadlo a vyžadujú pevné sedadlá prispôsobené pre veslovanie na veslárskom trenažéri.

TA - Športovci, ktorí majú možnosť využitia trupu a rúk, no majú minimálne alebo žiadne použitie svojich nôh. "TA" športovci nie sú schopní používať posuvné sedadlo a vyžadujú stálu sedaciu adaptáciu pre veslársky trenažér.

LTA - Športovci, ktorí majú funkčné využitie ich nôh, trupu a paží. Sú schopní používať štandardné posuvné sedadlo veslárskeho trenažéru a nie sú povinní nosiť žiadne podporné pásy. Športovci s jednou nohou, alebo športovci s mentálnym postihnutím.

Zrakovo postihnutí športovci - majú funkčné využitie ich nôh, trupu a paží. Sú schopní používať štandardné posuvné sedadlo veslárskeho trenažéru a nie sú povinní nosiť žiadne podporné pásy. Títo športovci sú slepí alebo zrakovo postihnutí. 

Medzi najúspešnejších hendikepovaných veslárov na Slovensku jednoznačne patrí, rodák z Prievidze a člen klubu VK Sĺňava Piešťany, viacnásobný majster sveta a Európy, nevidiaci veslár Milan Lackovič (foto 2)