Majstrovstvá Európy do 19 rokov

titulka

25 štátov vyslalo svojich reprezentantov na majstrovstvá Európy juniorov do 19 rokov vo veslovaní do poľskej Kruszwice. Preteky sa konali v dňoch 1. až 2. júna 2024 a nechýbala ani výprava slovenských reprezentantov.
Slovenské veslovanie sa predstavilo v troch disciplínach. Na skife junioriek Simona Weiszová (VK Sĺňava Piešťany), skif juniorov reprezentoval Viktor Jurga (VK Sĺňava Piešťany).

Favoriti výpravy boli Oliver Šimek a Michal Žemla na dvojskfe, z SVK Bratislava.
Slovensko získalo bronzovú medailu na MEJ z poľskej Kruszwice! Juniori Michal Žemla a Oliver Šimek vybojovali na dvojskife v konkurencii 15 posádok krásne 3.miesto.
Skifári sa predstavili vo finále B. Simona Weiszová obsadila 3.miesto,celkovo teda 9.miesto z 12 lodí. Viktor Jurga 5.miesto,celkovo 11.miesto zo 16 lodí. Všetkým gratulujeme za úspešnú reprezentáciu.